Zapisy
O czym należy pamiętać przy zapisach?
Wybór formy zapisu
Zapisy odbywają się stacjonarnie (miejsce i terminy podane są poniżej) lub w formie on-line.
Zapisując się stacjonarnie nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu tożsamości. Pakiet pielgrzyma wydamy bezpośrednio po zapisie.
Przy zapisach on-line odbiór pakietu pielgrzyma będzie się odbywał w Informacji Pielgrzymkowej na trasie pielgrzymki lub w miejscu zapisów stacjonarnych w niżej podanych terminach. Pamiętaj, aby przy odbiorze pakietu pielgrzyma okazać potwierdzenie przelewu opłaty wpisowej.
Wpisowe
Opłatę wpisową możesz wnieść gotówką przy zapisach w formie stacjonarnej, lub przelewem przy zapisie on-line.
Uwaga – przy zapisach stacjonarnych płatność możliwa jest wyłącznie gotówką (w pobliżu miejsca zapisów znajduje się bankomat).
Udział osoby niepełnoletniej
Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią do lat 15 potrzebujesz pisemnego upoważnienia opiekuna prawnego oraz wskazania w nim swojego pełnoletniego opiekuna podczas pielgrzymki. Jeżeli masz od 16 do 18 lat potrzebujesz tylko pisemnej zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w pielgrzymce.
Wzór upoważnienia/zgody, dla obu wymienionych powyżej sytuacji znajdziesz poniżej, kliknij w poniższy przycisk.
Vouchery na ciepłe posiłki
W tym roku wprowadzamy vouchery obiadowe, które będą jedyną formą zakupu ciepłego posiłku podczas każdego dnia, w ramach bufetu organizowanego przez PPŁ.
Zakup voucherów będzie możliwy tylko przy zapisach stacjonarnych. Niestety nie będzie możliwy w formie on-line. Osoby zapisujące się on-line będą mogły zakupić vouchery w Informacji Pielgrzymkowej podczas postojów.
PPŁ zapewnia również świeże pieczywo i słodkie bułki (na porannym postoju) oraz wodę, które można nabyć za dobrowolną opłatą.
Autokar podczas trwania pielgrzymki i powrotny do Łodzi
Od drugiego dnia pielgrzymki, dla tych, którzy będą mieli trudność z przejściem kolejnego odcinka, za symboliczną opłatą, będzie udostępniony autokar podwożący pielgrzymów do miejsca następnego postoju.
Jako organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej przygotowaliśmy autokary powrotne do kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40), które będą odjeżdżać z okolic Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze, w dniu: 24.08. o godz. 17:00 i 21:30 oraz w dniu 26.08. o godz. 15:00.
Zakup biletów w Informacji Pielgrzymkowej.
Auta towarzyszące
W celu zapewnienia właściwej organizacji na postojach oraz na trasie PPŁ, każdy z samochodów prywatnych, towarzyszących poszczególnym pielgrzymom, powinien posiadać specjalny identyfikator umieszczony za przednią szybą.
Jest on wydawany przez Informację Pielgrzymkową po uiszczeniu opłaty rejestracyjnej.
Tabela opłat pielgrzymkowych* **
Wpisowe: dzieci/młodzież/emeryci
Wpisowe: osoby pracujące
Wpisowe: osoby bezrobotne (konieczne okazanie zaświadczenia o statusie bezrobotnego z UP)
Dodatkowy bagaż
Voucher na zupę podczas pielgrzymki /dzień
(Menu: środa – barszcz czerwony,
czwartek – barszcz biały,
piątek – jarzynowa,
sobota – pomidorowa z makaronem)
Voucher na drugie danie obiadowe podczas pielgrzymki /dzień
(Menu obiadowe: środa – pierogi z mięsem, czwartek – gulasz z ogórkiem i pieczywem,
piątek – pierogi z serem,
sobota – ryż z warzywami i kurczakiem)
Autokary powrotne (odjazd z okolic Domu Pielgrzyma w dn. 24.08. o godz. 17:00 i 21:30 oraz 26.08. o godz. 15:30)
Samochód towarzyszący (opłata rejestracyjna)
Nocleg w szkołach podstawowych na trasie pielgrzymki (Dłutów, Łękawa) płatność przed szkołami, przed wejściem na nocleg
Nocleg w Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie
Pielgrzymka w 9. Grupie Rowerowej
*Jeśli pielgrzymujesz niepełną ilość dni pielgrzymki, opłata jest proporcjonalnie niższa.
**Jeśli wysokość opłat pielgrzymkowych byłaby powodem nie wzięcia przez Ciebie udziału w PPŁ napisz do nas maila – na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie. 🙂
Gdzie się zapisać?
Zapisy w formie stacjonarnej odbywają się w dolnym kościele Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi (wejście od ul. Łąkowej 40) w dniach od 16, 17, 19, 20 sierpnia 2024r., w godzinach od 10:00 do 12:00 i od 17:00 do 20:00.
Vouchery na posiłki obiadowe, opłata za auto towarzyszące, noclegi w szkołach na trasie pielgrzymki, nocleg w Częstochowie oraz autokary powrotne, możliwe do kupienia są tylko w Informacji Pielgrzymkowej – odrębne, oznaczone stanowisko na zapisach.
Zapisy on-line z płatnością przelewem, dostępne są w dniach 14-18 sierpnia. Kliknij poniższy link do formularza zapisów on-line.
Odbiór pakietów pakietów on-line 20 sierpnia od 17 do 20 oraz w dniu wyjścia pielgrzymki po Mszy Świętej, lub na pierwszym postoju w Informacji Pielgrzymkowej.
Jeśli nie możesz fizycznie pielgrzymować na Jasną Górę zostań Pielgrzymem Duchowym!
Zachęcamy tych, którzy nie będą mogli w tym roku pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy do grupy duchowej są możliwe w każdej parafii. Dodatkową propozycją ze strony Parafii Matki Boskiej Fatimskiej, dla pielgrzymów pozostających w mieście jest duchowe pielgrzymowanie połączone z krótkimi pielgrzymkami przez Łódź w dniach 21 do 24 sierpnia.
Choć trochę pieszo:
Podstawowym doświadczeniem pielgrzyma jest trud przemierzania drogi pieszo. To doświadczenie dotyka istoty naszego życia, które też jest w zasadzie wędrówką zależną przede wszystkim nad nas samych i naszych sił. W tej samotności pielgrzyma rodzi się otwarcie na innych, którzy pielgrzymują obok, budowanie wspólnoty z nimi i wreszcie otwarcie na Bożą łaskę, której działanie w nas jest tym bardziej intensywne, im sami jesteśmy słabsi: jak mówił święty Paweł, ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny.
Łódzcy pielgrzymi, żeby pokonać drogę z naszego miasta na Jasną górę przez cztery dni pokonają dystans 130 km. Łącząc się z nimi duchowo chcemy każdego dnia pielgrzymki przejść od 1 do 5 kilometrów ulicami naszego miasta zaczynając codziennie drogę z innej parafii, żeby dotrzeć codziennie do parafii MB Fatimskiej.
Zgromadzimy się w godzinach popołudniowych w wyznaczonym miejscu na zawiązanie wspólnoty przez krótką modlitwę, aby następnie przejść przez nasze miasto do parafii MB Fatimskiej. W odróżnieniu od pielgrzymów idących na Jasną Górę nie będziemy tworzyć kolumny pieszych poruszających się po ulicy, nie będziemy wspólnie się modlić, śpiewać czy słuchać konferencji, ale będziemy szli razem łącząc się nie tylko z pielgrzymami, ale także z mieszkańcami naszego miasta, którzy obok nas będą szli do swoich domów, miejsc pracy, szpitali czy w odwiedziny. Jezus, który zaprosił nas na drogę prowadzącą do Królestwa równocześnie chciał, żebyśmy pielgrzymowali pośród tego świata. Ta nasza niewidoczna, braterska pielgrzymka przez miasto będzie tego wyrazem.
Pielgrzymować będziemy w dwóch grupach:
Grupa I – Fatimska – kierownik ks. Jan Czekalski – dla tych, którzy mają mniej czasu lub mniej sił
Grupa II – Łódzka – kierownik ks. Przemysław Szewczyk – dla tych, którzy mają więcej czasu i sił
Grupa I wyrusza z miejsca spotkania po dołączeniu grupy II.
Wspólna modlitwa
Po dojściu do kościoła parafii Matki Boskiej Fatimskiej dołączymy do parafian, którzy codziennie o godz. 18.00 odmawiają wspólnie różaniec odpowiadając na prośbę Maryi, która objawiła się w Fatimie trójce pastuszków.
Po różańcu uczestniczyć będziemy w Eucharystii.
Wspólne słuchanie nauki
Ważnym elementem pieszej pielgrzymki z Łodzi na Jasną Górę jest słuchanie nauki głoszonej podczas drogi w postaci kilku konferencji każdego dnia. Podczas Eucharystii wygłoszona zostanie nauka na ten sam temat, który w poszczególne dni zgłębiają pielgrzymi na Jasną Górę.
Wieczorne nabożeństwa i doświadczenie wspólnoty
Każdego dnia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, gdy pielgrzymi dotrą na miejsce noclegu, znajdą kwaterę i chwilę odpoczną, gromadzą się na wieczorne nabożeństwo. Również my chcemy wieczór spędzić wspólnie na modlitwie i dzieleniu się naszym doświadczeniem chrześcijańskiego życia. Każdy dzień pielgrzymki na Jasną Górę dla tych, co zostają w mieście, zakończymy Apelem Jasnogórskim.
Dzień pierwszy (środa, 21 sierpnia 2024):
Duch Święty – ten, który jednoczy różne członki i tworzy z nich jedno ciało Kościoła
Grupa I
Spotkanie o godz. 17.15 w parafii św. Faustyny (plac Niepodległości 1) i po dojściu grupy II przejście pieszo do parafii MB Fatimskiej: 1,3 km (20 min)
Grupa II
Spotkanie o godz. 16.30 w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 27), po przejściu 3,2 km (45 min) krótki postój w parafii św. Faustyny i wspólne z grupą I przejście do parafii MB Fatimskiej (1,3 km, 20 min)
18:00 Różaniec: tajemnice radosne
18:30 Eucharystia z katechezą: Kościół jako Ciało Chrystusa
19:30 Nabożeństwo pokutne
21:00 Apel Jasnogórski
Dzień drugi (czwartek, 22 sierpnia 2024):
Wspólnoty – miejsca, gdzie realizuje się jednoczące działanie Ducha Świętego
Grupa I
Spotkanie o godz. 17.15 w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki (ul. Piotrkowska 265) i po dojściu grupy II przejście pieszo do parafii MB Fatimskiej: 1,8 km (25 min)
Grupa II
Spotkanie o godz. 16.15 w parafii Wniebowzięcia NMP (ul. Kościelna 8/10), po przejściu 4 km (1h) krótki postój przy Bazylice archikatedralnej i wspólne z grupą I przejście do parafii MB Fatimskiej (1,8 km, 25 min)
18.00 Różaniec: tajemnice światła
18.30 Eucharystia z katechezą: Wspólnoty
19.30 Prezentacja wspólnot
21:00 Apel Jasnogórski
Dzień trzeci (piątek, 23 sierpnia 2024):
„Słabi” we wspólnocie
Grupa I
Spotkanie o godz. 17.15 w parafii Matki Boskiej Anielskiej (ul. Rzgowska 41a) i po dojściu grupy II przejście pieszo do parafii MB Fatimskiej: 1,7 km (25 min)
Grupa II
Spotkanie o godz. 16.30 w Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia (ul. Rzgowska 242), po przejściu 2,8 km (40 min) krótki postój w parafii Matki Boskiej Anielskiej i wspólne z grupą I przejście do parafii MB Fatimskiej (1,7 km, 20 min)
18.00 Różaniec: tajemnice bolesne
18.30 Eucharystia z katechezą: Ubodzy skarbem Kościoła
19.30 Wzajemna modlitwa wstawiennicza
21.00 Apel Jasnogórski
Dzień czwarty (sobota, 24 sierpnia 2024):
Posłanie – Duch Święty, który zbiera w jedno, jest jednocześnie tym, który rozsyła dzieci Kościoła na zewnątrz, do głoszenia Ewangelii
Grupa I
Spotkanie o godz. 17.15 w parafii św. Anny (al. Marsz. Edwarda Śmigłego-Rydza 24/26) i po dojściu grupy II przejście pieszo do parafii MB Fatimskiej: 1,3 km (20 min).
Grupa II
Spotkanie o godz. 16.15 w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej (ul. Mikołaja Gogola 12), po przejściu 4,1 km (1h) krótki postój w parafii św. Anny i wspólne z grupą I przejście do parafii MB Fatimskiej (1,3 km, 20 min)
18.00 Różaniec: tajemnice chwalebne
18.30 Eucharystia z katechezą: Różnorodność misji Kościoła w świecie
19.30 Ognisko dla pielgrzymów i zaproszonych przez nich przyjaciół i gości
21:00 Apel Jasnogórski
pielgrzymie duchowy…
Jeśli nie możesz w tym roku wyjść z nami na pielgrzymi szlak na Jasną Górę, jak również pielgrzymować po Łodzi z Parafią Matki Boskiej Fatimskiej, to …
Uczestnicz w codziennej Mszy Świętej i podejmij modlitwę w intencji Kościoła.
Stań do Apelu Jasnogórskiego w tym samym czasie co pielgrzymi na szlaku, aby razem podziękować Maryi za kolejny dzień pielgrzymowania.
Codziennie módl się częścią różańca przypadającą na dany dzień pielgrzymki.
Kliknij w poniższy przycisk aby pobrać rozważania –>